Socratische Speedsessie bij Vincent op Vrijdag

In juni waren we uitgenodigd om in het Van Gogh Museum socratische speedsessies te organiseren voor het maandelijkse evenement ‘Vincent op Vrijdag’ . 

Geïnspireerd op de laatste levensfase van Van Gogh voerden de bezoekers gesprekken over ambities en dromen, community en connectie, reizen en thuis zijn. Per thema ontvingen de bezoekers van het museum socratische vragen inclusief een kleine introductie in de socratische gesprekshouding. Ontzettend leuk om zo’n divers publiek bezig te zien met het voeren van verdiepende gesprekken!

Ben jij ook benieuwd naar de socratische vragen tijdens deze leuke avond? En wil je graag met een gezelschap een verdiepend gesprek voeren? Bijgaand vind je de vragen. Voor meer informatie kun je contact opnemen met Tiare van Paridon, tiare@hetsocratischgesprek.nl

 

Ronde  1: AMBITIES EN DROMEN

Wat vormt je ambities en dromen? 

Wat motiveert meer? Het verlangen naar of het bereiken van je dromen? 

Wanneer is het leven gelukt?

In hoeverre bepalen ambities en dromen je identiteit?

Moeten je ambities realistisch zijn?

 

Ronde 2: COMMUNITY EN CONNECTIE

Wat verbindt jou met de mensen om je heen?

Is connectie iets dat je noodzakelijk deelt? 

Wanneer hoor je ergens bij?

In hoeverre moet je alles met elkaar kunnen delen?

Wanneer investeer je in een community? 

 

Ronde 3: EEN LEVEN VOL REIZEN

Wat bepaald of een reis waarde heeft? 

Moet je afstand afleggen om te reizen? 

Wat zijn de voorwaarden om iets een thuis te noemen? 

Kun je een reis herhalen?

Kun je thuis zijn op reis?

Scroll naar boven